Dzień dobrej wiadomości

Dziś 8 września – dzień dobrej wiadomości. Pamiętacie, że jeszcze mamy lato? Dziś ma być słonecznie i bardzo ciepło. To wręcz fantastyczna wiadomość!

Dzień Dobrej Wiadomości wymyślili artyści skupieni wokół Salonu 101 prowadzonego przez Małgorzatę Bocheńską. Po raz pierwszy obchodzono go 8 września 2001.

Proklamacja DDW głosi:

Powiadają, że żyjemy w upadku, zapaści, zacieraniu się wrażliwości moralnej, w czasach rozpadu społecznego. Czyż media nie dają nam takiego właśnie obrazu rzeczywistości? Dramat, sensacja, przemoc i patologia stały się ich głównym towarem. Odbiorcy są ciągle nienasyceni. Nienasyceni koszmarem. Szukają mocnych doznań, pragną ostrych wrażeń. Czyżby zapomnieli, że destrukcja i dramat to nie jest ostateczna i podstawowa wizja świata – napisano w przesłaniu.

W Kapitule Dnia Dobrej Wiadomości zasiadali m.in. Małgorzata Bocheńska, Urszula Dudziak, Wojciech Eichelberger, Andrzej Tadeusz Kijowski, Tadeusz Rolke, Jacek Żakowski.

Mimo że święto wydaje się mieć humorystyczne zabarwienie, jego cele są bardzo ważne. Pomysłodawcy chcą angażować media w kształtowanie obrazu rzeczywistości przyjaznej człowiekowi, a także promować obraz Polski i Polaków „jako ludzi życzliwych, twórczych, szukających wzorów i autorytetów”. Promujmy tę inicjatywę, niech każdy dzień będzie dniem radości, uśmiechu i dobrych wiadomości!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments